Jakub Przystaś

Nazywam się Jakub Przystaś, mam 34 lata. Mieszkam w Krynicy-Zdrój. W wolnym czasie prowadzę skromną działalność górską. Są to głównie biegi i narciarstwo wysokogórskie, czasem speleologia. Pierwszy kontakt z górami wysokimi( Tatry) miałem w szkole średniej. W 2000 roku wstąpiłem w szeregi ratowników grupy krynickiej GOPR i zrobiłem kurs Taternika jaskiniowego w sądeckim KTJ. W 2005 roku kolega z GOPR-u pokazał mi skitury i wziął na pierwsze zawody-Puchar Pilska. To niesamowite przeżycie spowodowało, że poszedłem w stronę skialpinizmu. Zaowocowało to wyjazdem w 2009 moje pierwsze Mistrzostwa Europy do włoskiego Tambre. Mniej więcej od tego czasu reprezentuję nasz Kraj, będąc (z przerwami) członkiem kadry narodowej. Mimo średniego wieku wierzę że nie osiągnąłem jeszcze swojego topu. Dzięki pomocy Jadzi i Adama Gomoli z firmy Alpinka, która wyposażyła mnie w sprzęt Ski Traba z najwyższej półki światowej, mam nadzieję dorównać w tym sezonie choć naszym południowym sąsiadom :) Tak mi dopomóż Bóg...

 Anna Tybor 

Urodziłam się 13 grudnia 1991r. w Zakopanem. Już jako mała dziewczynka byłam miłośniczką sportów zimowych. Obecnie jestem studentką V- roku architektury na Politechnice Krakowskiej.
Już w wieku 3 lat umiałam jeździć na nartach i samodzielnie zjechać z Kasprowego Wierchu. Uczęszczałam do szkoły muzycznej, grałam na fortepianie, próbowałam swych sił w malarstwie i rzeźbie. Jednak to sport od zawsze był w moim życiu na pierwszym miejscu. Już w szkole podstawowej zaczęłam rekreacyjnie chodzić na fokach. Dzięki tacie polubiłam też wspinaczkę. W wieku 8 lat udało mi się zdobyć swój pierwszy szczyt- Mnich, drogą „przez płytę”.
W okresie gimnazjalnym rozpoczęłam zawodową przygodę ze ski-alpinizmem. Już wtedy zdobyłam swój pierwszy Puchar Polski. Kolejnym etapem kariery sportowej było dołączenie do grona członków Kadry Narodowej. Był to dla mnie duży przełom i ogromny zaszczyt. Narciarstwo wysokogórskie stało się pasją, która zawładnęła moim życiem, napełniając je radością i szczęściem. Obecnie nie wyobrażam sobie życia bez tego sportu. Reprezentuję nasz kraj na zawodach krajowych i międzynarodowych. Brałam udział m.in. w kilku edycjach Pucharu Świata, Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy. Zdobyłam kilka razy Puchar Polski, a w roku 2015 udało mi się (w parze z Anną Figurą) wywalczyć Mistrzostwo Polski. W sezonie 2014/2015 (również w parze z Anną Figurą) wystartowałam w prestiżowych, 4-dniowych zawodach Pierra Menta we Francji. Pokonałyśmy łącznie dystans 100km i 10 000m przewyższenia, zajmując świetne, XI miejsce.
Oprócz ski-alpinizmu pasjonuje się wspinaczką, a w ostatnich latach także wyprawami wysokogórskimi. W 2012r. zdobyłam w Gruzji szczyt Kazbek (5034m.), a w 2014r. w Kirgistanie- Pik Lenina (7134m).